Odpylacze bezwladnosciowe

Odpylacz wykonany razem z poradą atex (atex dust collector) gra w sytuacji filtracyjnym, workowym, z przenośnikiem łańcuchowym, dany stanowi dla zwykłych i ogromnych instalacji odpylających z ofertą rozbudowy w perspektywie.

https://www.grupa-wolff.eu/elektrotechnika/oswietlenie-led-wykonaniu-przeciwwybuchowym/ellk-led-liniowe-oprawy-swietlowkowe-led-ex-atex/

Cięższe frakcje surowca separowane są głównie w komorze rozprężnej odpylacza. Odpylany produkt jest polecany poprzez przenośnik łańcuchowy w część zaworu obrotowego, powodującego bezciśnieniowe wydalania produktu na zewnątrz filtra.

Podczas standardowej pracy, zapylone powietrze jest przekazywane rurociągiem głównym. Następnie zapylone powietrze jest mówione do odpylacza. Na wjeździe do filtra zamieszczone są klapy zwrotne, jakie są widoczne w porządku codziennej pracy odpylacza. Zamknięcie klapy postępuje w porządku wyłączenia wentylatora wyciągowego.

Kiedy powietrze jest się w komorze wlotowej odpylacza, podchodzi do rozprężenia, co wpływa, że duże frakcje spadają na dno leja. Materiał zebrany w dole odpylacza jest przekazywany poprzez przenośnik łańcuchowy do tematu odebrania materiału. Poniżej punktu odbioru materiału zamieszczony jest zawór obrotowy, powodujący bezciśnieniowe opróżnianie produktu na zewnątrz odpylacza. Frakcje, jakie nie spadły od razu na dno filtra, są dostarczane do rękawów filtracyjnych. Po przejściu przez worki filtracyjne, czyste powietrze dociera do kanału wylotowego z odpylacza.

Na górze wszystkich modułów wydobywa się wentylator regeneracyjny, 1,1kW lub opcjonalnie 2,2kW, który pomaga oczyszczanie worków, poprzez utworzenie strumienia powietrza o wstecznym kierunku przepływu, razem z zainstalowaną sekwencją. Silnik wentylatora regeneracyjnego posiada hamulec, który zapobiega poruszaniu się wentylatora po zatrzymaniu, co czyni maksymalizację skuteczności procesu czyszczenia oraz minimalizację poziomu hałasu. Głównie wentylator regeneracyjny jest położony dla pracy przy 50 Hz co jest dumne dla silnika 1,1kW. Ważna jednak zmaksymalizować wydajność wentylatorów czyszczących do 60 Hz co zapewniają opcjonalnie założone silniki 2,2kW. Worki filtracyjne w odpylaczu są oczyszczane w porządku jego produkcji (on-line) kiedy oraz po jego wyłączeniu (off-line).